Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - ogłoszenia duszpasterskie - 28.05.2017 r.

1. Komunikat Kurii Metropolitalnej: W niedzielę 11 czerwca br. obchodzić będziemy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. W tym dniu również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich. W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej. Zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich i ruchy z pocztami sztandarowymi, aby zjednoczyć się w modlitwie dziękczynnej i uwielbić wszechmocnego Boga.

2. W poniedziałek, 29 maja przypada 18. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ks. Tomasza a w środę, 31 maja, w święto Nawiedzenia NMP - 19. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ks. Grzegorza. Obu kapłanom życzmy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo MB. Królowej Korny Polskiej.

3. W środę, 31 maja kończymy nabożeństwa majowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za udział w tych nabożeństwach. Szczególne podziękowanie kierujemy do wiernych, którzy każdego dnia o godz. 20.30 gromadzili się na majowe nabożeństwo przy figurze Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. W czwartek, 1 czerwca o godz. 17.30 - rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po południu podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. Wspólnotowa modlitwa różańcowa dla mężczyzn - w piątek, 2 czerwca o godz. 19.00.

7. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

8. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 18.00.

9. W niedzielę, 4 czerwca - w całej Polsce, będą zbierane ofiary do skarbonek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. Uczestników lipcowej pielgrzymki do Francji jak i zainteresowanych dołączeniem do niej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 13:00 do auli Jana Pawła II.

11. Pragniemy stworzyć w naszej parafii teatr dla dzieci. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek, 29 maja o godzinie 16:30 do salki nr 1.

12. Z okazji 30. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Szczecinie planujemy 11 czerwca otworzyć wystawę poświęconą temu wydarzeniu. W związku z tym zwracamy się do wszystkich posiadających materiały z tamtego okresu o przesłanie ich w wersji cyfrowej na adres: kontakt@jego.org.pl lub o kontakt telefoniczny pod numer: 507 025 845.

13. Nadal istniej możliwość ofiarowania darów na zabawę fantową.

14. Dzieci zapraszamy podczas festynu do udziały w przeglądzie twórczości dziecięcej God Talent. Formularze zgłoszeniowe można odebrać w zakrystii.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii.

16. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej parafii, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

17. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Marian Kierzkowski, Waldemar Kurkowski i Euzebiusz Remiszewski. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS. PROBOSZCZ i KSIEŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 744 aktualizowano: 2017-05-30 10:19 Do góry