Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

X Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 6 VI 2021 r.

Komunika Kurii Metropolitalnej: „Zapraszamy do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 11 czerwca br., gdzie będą miały miejsce szczecińskie obchody Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwa będzie przebiegała według następującego porządku: o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół Sanktuarium, po nim nastąpi Akt poświęcenia Polski Sercu Jezusowemu, a o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa.”
1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

3. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji eucharystycznej, będzie poświecenie wianków. Wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają Boży dar służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia modlimy się aby Bóg otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory.

4. W piątek, 11 czerwca br., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa wpisuje się 34 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Szczecinie. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w piątek o godz. 20.30 na nabożeństwo czerwcowe i Apel Maryjny przy figurze Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. W modlitwie weźmie udział grupa młodych, która po Apelu Jasnogórskim będzie kontynuowała czuwanie modlitewne w naszym kościele parafialnym.

5. W piątek, 11 czerwca br. przypada również 44. rocznica święceń kapłańskich Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko Kamieńskiego. Księdzu Arcybiskupowi życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze pasterskiej ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

6. W niedzielę, 13 czerwca br., zapraszamy na kiermasz ciast organizowany przez wolontariat Świetlicy Środowiskowej Caritas. Tego dnia po Mszy Świętej o godz. 13.30 zapraszamy rodziców z dziećmi na przestawienie „Brzydkie kaczątko”, w wykonaniu dzieci korzystający ze Świetlicy Środowiskowej.

7. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca na potrzeby naszej Parafii.

8. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

9. Msza Święta za zmarłych w maju będzie sprawowana we wtorek, 8 czerwca - o godz. 18.00.

10. Rodzinom, które utraciły swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Ojca odeszli śp.: Marian PACIEJEWSKI, Helena KOJKO, Helena KARCZEWSKA i Józefa KIWIOR. Za wszystkie zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 390 aktualizowano: 2021-06-15 12:22 Do góry