Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

XI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 13 VI 2021 r.

1. We wtorek, 15 czerwca br. przypada 62 rocznica pobytu ks. bpa Karola Wojtyły w naszej parafii, ówczesnego biskupa pomocniczego w Krakowie. Ksiądz Biskup przejechał do Szczecina na ślub Macieja Krobickiego i Ireny Matowskiej. Sakramentalny związek małżeński Macieja i Ireny pobłogosławił w naszym kościele 15 czerwca 1959 r.

2. We wtorek, 15 czerwca 2021 r. przypada 2. rocznica konsekracji naszego kościoła. Kościół konsekrował ks. abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński 15 czerwca 2019 r. Dla przypomnienia, kościół pw. MB Królowej Korony Polskiej w Szczecinie, do 1945 r. był kościołem protestanckim. W niedzielę, 22 lipca 1945 r. świątynia została przekazana i poświęcona dla użytku wiernych Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie

3. W środę, 16 czerwca br., po Mszy Świętej wieczornej odmówimy modlitwę różańcową w intencjach Ojca Świętego.

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca na różne cele kościelne.

5. W niedzielę, 20 czerwca br., będzie zbiórka do puszek Caritas na wsparcie kolonii dla dzieci, organizowanych przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

6. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Rodzinom, które utraciły swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Ojca odeszli śp.: Jacek JASIELSKI, Stanisław SZAŁAJKO, Janina GÓRSKA i Stanisław SOBOLEWSKI. Za wszystkie zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ksiądz Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 333 utworzono : 2021-06-15 12:21 Do góry