Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

XVII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 24 VII 2022 r.

1. Dzisiaj przyda ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW i OSÓB STARSZYCH. Z postanowienia Papieża Franciszka Dzień ten jest obchodzony w 4 niedzielę lipca, przed liturgicznym wspomnieniem św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej, oraz babci i dziadka Pana Jezusa. Z tej okazji wszystkim RODZICOM, BABCIOM I DZIADKOM życzymy wiele łask Bożych za przyczyną Świętych Patronów.

2. Inauguracja Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie w piątek, 29 lipca na Mszy Świętej o godz. 7.00 - w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej pielgrzymki.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Szczegółowe informacje o pielgrzymce są na tablicy ogłoszeń

4. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele kościelne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W sobotę, 30 lipca przypada 40. r. śmierci ks. Infułata Zygmunta Szelążka proboszcza naszej Parafii w latach 1957-1980 i ks. Józefa Jagiełło. Tego dnia Msza Święta za zmarłych kapłanów będzie sprawowana o godz. 7.00.

6. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej święcimy samochody.

8. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. Za zmarłych z naszych rodzin i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS. PROBOSZC Z I WIKARIUSZE
Drukuj cofnij odsłon: 276 utworzono : 2022-08-02 21:44 Do góry