Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

XVII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 26 VII 2020 r.

1. Liturgia Kościoła wspomina dzisiaj św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny i ziemskich dziadków Pana Jezusa. Z tej okazji wszystkim rodzicom, babciom i dziadkom życzymy wiele łask Bożych za przyczyną Świętych Patronów dnia dzisiejszego.

2. W łączności duchowej z pielgrzymami Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Gorę, od 27 lipca do 13 sierpnia br., po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiali dziesiątek Różańca św. połączony z Apelem Jasnogórskim.

3. W pierwszą sobotę sierpnia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się o godz. 17.15.

4. Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele kościelne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek Caritas na realizacje programu wakacyjnego dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej działające przy naszej Parafii.

6. W czwartek, 30 lipca przypada 38. r. śmierci ks. infułata Zygmunta Szelążka proboszcza naszej Parafii w latach 1957-1980 i ks. Józefa Jagiełło. Tego dnia Msza św. za zmarłych kapłanów, będzie sprawowana o godz. 7.00.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

8. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp. Jarosław KRAŚNIKOW i Bolesław CZYŻOWICZ. Za wymienionych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS. PROBOSZC Z I WIKARIUSZE
Drukuj cofnij odsłon: 454 utworzono : 2020-07-26 22:21 Do góry