Środa, 15 sierpnia 2018 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

XXV Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 24.09.2017 r.

1. W czwartek, 28 września o godz. 15.00 w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, będzie modlitwa w intencji pokoju na świecie a szczególnie na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, w Ziemi Świętej; o łaskę uniknięcia wojny; za nowych męczenników prześladowanych za wiarę; o zachowanie chrześcijańskiego ducha w Narodzie Polskim by ludzie decydujący o losach narodu umieli właściwie rozpoznać i odważnie podjąć rozwiązania zgodne z wolą Bożą; o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży, aby placówki edukacyjne i wychowawcze pomagały rodzinom w katolickiej formacji młodego pokolenia.

2. W naszej parafii Koronkę odmówimy przy skrzyżowaniu: ul. Królowej Korony Polskiej i al. Wojska Polskiego oraz przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

3. Kandydatów do bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjalnej zapraszamy na spotkanie w czwartek, 28 września o godz. 19.00.

4. Uczestników lipcowej pielgrzymki do Francji zapraszamy na popielgrzymkowe spotkanie w sobotę, 30 września o godz. 17.00, w auli św. Jana Pawła II.

5. Poświecenie różańców dla dzieci będzie w niedzielę, 1 października na Mszy Świętej o godz. 13.30.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

7. Wierni dekanatu Szczecin - Niebuszewo są zaproszeni do udziału w modlitwie różańcowej na granicy Polski w kościołach stacyjnych pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Buku i pw. MB Królowej Świata w Dobrej Szczecińskiej. Udział w modlitwie we wskazanych przez organizatorów kościołach, należy zgłaszać przez internet. Wykaz kościołów stacyjnych w naszej Archidiecezji jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl
8. W sobotę, 7 października w naszym kościele będzie również modlitwa za POLSKĘ i ŚWIAT według programu Różaniec do granic.

9. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego. Pielgrzymka jest trzydniowa od 9 do 11 października br. Przejazd komfortowym autokarem, ubezpieczenie, 2 noclegi, śniadania i obiadokolacje. Koszt 380 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

10. Kolejna zbiórka makulatury na misje będzie  29 i 30 września br.

11. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

12. Rodzinom, która przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do Domu Boga Ojca odeszli śp.: Zofia Nowicka, Jadwiga Majerczak i Marianna Zembrzuska Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 305 aktualizowano: 2017-09-26 19:48 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone