Środa, 15 sierpnia 2018 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

XXVII Niedziela Zwykła - XVII Dzień Papieski - 8.10.2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
- Zapraszamy wszystkich wiernych, Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego, delegacje dekanatów, wspólnoty i ruchy kościelne, członków Żywego Różańca i Nieustającego Różańca – do udziału w Diecezjalnym Zakończeniu Roku Maryjnego. Uroczystość ta odbędzie się w piątek, 13 października br. – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o godz. 19.00. Mszy Świętej z procesją fatimską przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

- W niedziele, 15 października obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. W programie: o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego przy pomniku Dziecka Utraconego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, (kwatera 80 f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej). O godz. 18.00 - Msza Święta w naszym kościele w intencji Rodziców dzieci przedwcześnie utraconych. Po Mszy Świętej spotkanie w salce.

- W poniedziałek, 16 października br., przypada ósma rocznica śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie w niedzielę, 15 października br., o godz. 12.00.

1. W całej Polsce są zbierane dzisiaj datki pieniężne na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2,5 tys. młodych osób, nazywanych często żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

2. W Auli im. Jana Pawła II o godz. 16.00 będzie prelekcja o „kampanii wrześniowej” Spotkanie poprowadzi nasz przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek, 13 października po Mszy św. o godz. 18.00, z Bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, wyruszy procesja fatimska ulicami Szczecina do figury Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

6. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych we wrześniu - będzie sprawowana we wtorek, 10 października o godz. 18.00.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.
Szczęść Boże

Drukuj cofnij odsłon: 381 aktualizowano: 2017-10-08 14:28 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone