Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

XXVIII Niedziela Roku - 15 X 2017 r. - ogłoszenia duszpasterskie

1. W poniedziałek, 16 października przypada 39. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała z Krakowa Karola Wojtyłę. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz. 18.00 - procesji różańcowej do figury Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, a czuwanie słowno-muzyczne i Apel Jasnogórski - o godz. 20.00. W kaplicy bocznej jest wystawa o Ojcu Świętym pt. Uśmiechnięty Święty.

2. W środę, 18 X liturgia wspomina św. Łukasza - patrona lekarzy i służby zdrowia. Jako swojego patrona obrali go również plastycy i artyści, gdyż przypisuje mu się namalowanie pierwszych wizerunków Matki Bożej.

3. W czwartek, 19 X - czcimy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, porwanego i zamordowanego w październiku 1984 r. charyzmatycznego kapelana ludzi pracy.

4. Na czas Roku Świętego Brata Alberta, kościół parafialny pw. Św. Brata Alberta Szczecinie - Głębokiem otrzymał od Stolicy Apostolskiej przywilej Sanktuarium. Pragniemy skorzystać z tego daru łaski. Z tej okazji w sobotę, 21 października serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium św. Brata Alberta na Głebokiem. Spotkanie przed naszym kościołem o godz. 9.00. Wspólny przejazd tramwajem nr 1, lub własnym środkiem lokomocji. Msza Święta w kościele na Głębokiem będzie o godz. 10.00.

5. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

6. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do Domu Boga Ojca odeszli śp.: Leokadia Zalibowska, Zofia Kleinowska, Józefa Heberlein i Jakub Bildakiewicz. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 777 utworzono : 2017-10-16 18:11 Do góry