Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny Poniedziałek II tygodnia adwentu

Aktualności

XXXI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 30 X 2022 r.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada br., Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.30.

2. W Dzień Zaduszny - 2 listopada br., Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

3. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. Czcicielom Matki Bożej serdecznie dziękujemy za udział w nabożeństwach różańcowych

6. W piątek, 4 XI przypada wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza bpa, patrona Świętego Jana Pawła II i błogosławionego męczennika ks. Karola Lamperta - pierwszego błogosławionego ze Szczecina. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spacer z Różańcem do Figury Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie w sobotę o godz. 17.00.

8. Po czasowej przerwie, zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w czwartek, 10 listopada - w przeddzień Święta Niepodległości, po Mszy Świętej o godz. 18.00.

9. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii. Wszystkim życzymy obfitych łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

10. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Wypominki polegają na wyczytywaniu imion lub nazwisk osób nieżyjących, za które wspólnie się modlimy. Przez wypominki wyrażamy wiarę, że imiona naszych zmarłych są zapisane w Bożej księdze życia. Między nami a zmarłymi jest duchowa więź, która polega m.in. na wzajemnym wstawiennictwie, my modlimy się za nich, z kiedy nasi zmarli osiągną niebo, wtedy w szczególny sposób będą się wstawiać za nami. Wypominki będą od 2 listopada codziennie o godz. 17.30.

11. W dniach od 3 do 8 listopada podczas Mszy Świętych modlić się będziemy między innymi: 3 listopada - za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof, 4 XI - za ofiary aborcji oraz za zmarłe ofiary procedur „In vitro”, 5 XI - za dzieci utracone, 6 XI - za zmarłych i poległych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny, w tym: żołnierzy, polityków oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, 7 XI - za tych, którzy nie wrócili z morza, 8 XI - za zmarłych rodziców, nauczycieli, wychowawców i duchownych.

12. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. Za zmarłych z naszych rodzin i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
Duszpasterze Parafii Świętej Rodziny
Drukuj cofnij odsłon: 180 utworzono : 2022-10-31 18:36 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2022 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone