Piątek, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

XXXIII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie 13 XI 2016 r.

1. W nadchodzących dniach szczególnym aktem wiary i modlitwy będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego treść została zatwierdzona przez Biskupów Polskich. Jego uroczysta proklamacja odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, 19 listopada br. Natomiast w uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada akt ten zostanie odmówiony we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce. Każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

2. Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata codziennie po Mszy Świętej wieczornej,

3. W środę, 16 XI po Mszy Świętej wieczornej - procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. W czwartek, Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencji małżonków opuszczonych przez współmałżonka.

5. W piątek, 18 listopada o godz. 18.00 - Msza Święta będzie połączona z modlitwami o uzdrowienia. Modlitwy poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na realizowanie inwestycji w naszym kościele.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

8. Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

9. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionym dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Maria Loch i Idalia Bikowska. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokuj wieczny. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 747 utworzono : 2016-11-13 20:23 Do góry